manicure hybrydowy
Paznokcie

Manicure hybrydowy – zalety i wady.

Manicure hybrydowy to hit kilku ostatnich lat. Jego zwolenniczki rozpływają się w zachwycie nad jego trwałością i twardością, jaką zyskują ich paznokcie dzięki tej metodzie. Oto więc krótkie zestawienia zalet i wad manicure hybrydowego.

Zalety

Najważniejszą zaletą manicure hybrydowego jest, oczywiście, jego trwałość. Lakier na paznokciach utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni, a to znacznie dłużej niż w przypadku zwykłego lakieru. Oczywiście czas podany powyżej nie wynika z trwałości samego lakieru, a raczej z faktu, że paznokcie rosną. Gdyby było inaczej – lakier hybrydowy utrzymywałby się znacznie dłużej.

Lakier hybrydowy utwardza się pod wpływem promieni UV, więc im dłużej nosimy go na paznokciach, tym twardszy się staje. Czyż to nie wspaniałe?

Wady

Manicure hybrydowego raczej nie zrobicie samodzielnie, chyba że macie lampę, specjalne lakiery, no i zdolności manualne. Jest to spory wydatek, choć w dłuższej perspektywie może się opłacić. Do wad popularnych hybryd zaliczyć także należy konieczność spędzenia co najmniej godziny w salonie manikiurzystki – dla pracującej mamy to zdecydowanie długo.

No i kwestia wzrostu paznokcia – linia lakieru stopniowo schodzi coraz niżej, a pomiędzy nią a krawędzią palca tworzy się coraz szerszy pasek niepomalowanego paznokcia. Jeśli Wasze paznokcie rosną szybko – już po tygodniu możecie zacząć się irytować.

A Wy? Nosicie manicure hybrydowy? Jak długo utrzymuje się on na Waszych paznokciach?

Dodaj komentarz