modelka
Pielęgnacja twarzy

Jak pozbyć się przebarwień i plam na twarzy?

W dzisiejszych czasach uroda jest wizytówką każdej kobiety. Każdy dąży do tego, aby wyglądać  jak najlepiej i zachwycać swoją urodą. Nieprzyjemne plamy i przebarwienia są w stanie znacznie oszpecić wygląd. Przyczyn ich występowania  jest bardzo wiele. Do najczęściej spotykanych należą podaną poniżej.

Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień

  • Promieniowanie UV – nadmierne opalanie się w tradycyjny sposób, albo na solarium może wpłynąć na powstanie przebarwień na skórze. Szczególnie może to być przyczyną w momencie, kiedy ktoś decyduje się na opalanie po różnego rodzaju peelingach, czy zabiegach kosmetycznych.
  • Uwarunkowania genetyczne – warto zdawać sobie również sprawę, że przebarwienia i plamy na twarzy występują częściej u osób, u których w rodzinie takie schorzenia również występowały. Taka podatność przenosi się z pokolenia na pokolenie.
  • Zaburzona gospodarka hormonalna – przyczyną może być również produkcja w organizmie zbyt wielu damskich hormonów. Dlatego też szczególnie narażone są na to kobiety w ciąży, o ciemnej karnacji, albo te, które mają problemy hormonalne.

Sam proces powstawania tych niedoskonałości skóry polega na produkowaniu zbyt dużych ilości melaniny. Jest to barwnik, który odpowiada właśnie za kolor skóry, włosów i paznokci u człowieka. Dlatego też nieprawidłowa ilość melaniny jest w stanie przyczynić się do powstawania różnego rodzaju przebarwień o bardziej płytkiej, albo głębszej konstrukcji.

kobieta

Sposobów usuwania przebarwień jest bardzo wiele. Jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. Powodzenie terapii jest uzależnione przede wszystkim od głębokości osadzonych plam, karnacji oraz cery. Obecnie w drogeriach możemy kupić wiele preparatów pozwalających na redukcję przebarwień. Innym skutecznym rozwiązaniem są zabiegi kosmetologiczne, które zapewniają trwałe usunięcie niedoskonałości bezpiecznie i kompleksowo.

Wśród najlepszych sposobów wyróżnia się:

Domowe sposoby

Jeżeli przebarwienia są niewielkie, to możliwe jest ich usunięcie za pomocą domowych sposobów i to od nich powinno zacząć się kurację. Wystarczy każdego dnia nacierać plamy sokiem z ogórka, cytryny, albo pomidorów. Rozjaśniają one przebarwienia, dzięki czemu stają się one znacznie mniej widoczne na skórze. Jeżeli jednak po około tygodniu nie są widoczne żadne postępy, to powinno się poszukać innych, bardziej skutecznych sposobów.

Metoda laserowa

Na najbardziej uciążliwe przebarwienia, z którymi żadne środki sobie nie radzą dobrym sposobem jest zastosowanie lasera. Aktualnie metoda ta jest najskuteczniejszą na rynku. Zabieg ten wykonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, a kompleksowe usługi oraz szczegółowy opis zabiegu laserem można znaleźć przykładowo na https://www.drlegrand.pl/harmony-clearlift-przebarwienia/ Laser usuwa nawet najgłębsze plamy i często wystarczy jedynie jedna kuracja aby się ich pozbyć. Ważne jest również to, że ten sposób usuwania jest niemalże bezbolesny. Odczucia w jego trakcie są porównywalne do ugryzienia komara. Pielęgnacja skóry po jego wykonaniu nie jest również bardzo skomplikowana. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie nawilżanie skóry.

Środki dostępne w aptekachniedoskonałości skóry

Usuwanie przebarwień może również się opierać na stosowaniu różnego rodzaju kremów mających właściwości rozjaśniające. Zazwyczaj kuracja trwa przez kilka tygodni, przy czym z każdym kolejnym dniem plamy stają się jaśniejsze. Środki takie mogą być stosowane w formie kremów, balsamów, peelingów.

Profesjonalne peelingi

Przy nieco bardziej uciążliwych plamach pomóc mogą przeprowadzane specjalistyczne peelingi. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że po wykonanym zabiegu skóra jest bardzo mocno podrażniona. Nie można jej wystawiać na słońce, mróz, malować, a najlepiej nawet nie dotykać. Czas regeneracji trwa około dwóch dni. Jest to jednak zabieg bardzo bolesny i nieprzyjemny. Ponadto musi zostać wykonany przez profesjonalistę, który posiada odpowiednie doświadczenie, wiedzę i tym samym umiejętności.

Piękna, delikatna i gładka skóra bez śladu niedoskonałości to marzenie wielu osób zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednia pielęgnacja oraz skuteczna metoda, która pomoże zwalczyć defekty skóry owocuje natychmiastową poprawą jędrności  i elastyczności.

You may also like...

Dodaj komentarz