depilacja ciała
Bez kategorii Pielęgnacja ciała

Domowe metody depilacji ciała.

Wiosna w pełni, ciepłe promienie słońca zachęcają do zamiany jeansów i rajstop na krótkie spódniczki i szorty. Jednak nie wolno tego zrobić, jeśli Wasze nogi nie są idealnie gładkie! Przypominamy sposoby na szybką depilację w zaciszu własnej łazienki.

Pianka i maszynka do golenia

Sposób stary jak świat: nakładacie na wybrane partie ciała piankę, a po chwili usuwacie włoski razem z nią kilkoma szybkimi ruchami. Jeśli macie wprawę i nie zatniecie się – możecie od razu założyć krótkie spodenki lub sukienkę. Gorzej jeśli skaleczycie skórę żyletką, ale i na to są sposoby. Najważniejsze to od razu schłodzić powstałą rankę – to obkurczy naczynia krwionośne i powstrzyma krwawienie. Także miejsce wokół ranki nie zaczerwieni się, jeśli zadziałacie szybko. Jeżeli nawet na skórze powstanie mały skrzep krwi – możecie delikatnie usunąć go zimną, wilgotną gąbką lub płatkiem kosmetycznym.

Wosk

Plastry z woskiem to sposób dla miłośniczek mocnych doznań. Zestaw do depilacji kupić można w większości drogerii. Działamy tak, jak wskazuje instrukcja obsługi: ogrzewamy plaster z woskiem, przyklejamy w wybrane miejsce, dokładnie usuwamy pęcherzyki powietrza, czekamy chwilkę, po czym chwytamy i jednym ruchem zrywamy plaster, a wraz z nim – włoski. Boli od samego pisania! Ale jest to sposób skuteczny i daje długotrwałe efekty. Delikatna skóra może zareagować zaczerwienieniem, więc zanim ubierzesz krótkie spodenki – sprawdź czy nie pojawiło się podrażnienie.

Depilator

Elektryczne urządzenie, które, mówiąc wprost, wyrywa włoski wraz z ich cebulkami. Jest skuteczne, a efekty są długotrwałe. Natomiast doznania towarzyszące temu zabiegowi są, mówiąc wprost, ekstremalne. Nie każdy jest w stanie tę metodę znieść i zaakceptować.

Pianka

Delikatna pianka, którą nakłada się na skórę na kilkanaście minut. Po wyznaczonym czasie wystarczy zdjąć ją ze skóry przy pomocy szpatułki dołączonej do zestawu. Bezboleśnie i bez ryzyka zacięcia skóry. Część z nas może jednak zareagować na piankę alergią, toteż przetestujcie ją na dzień lub dwa przed planowanym zabiegiem.

Oto cztery metody, które, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozwolą Wam na szybkie usunięcie włosków z ciała na dosłownie kilkanaście minut przed wyjściem z domu. Żadna z nich nie jest pozbawiona wad, ale wierzymy, że każda z Was znalazła idealną dla siebie.

You may also like...

Dodaj komentarz