mydła na bazie roślin
Mydła naturalne

Mydła na bazie roślin, dlaczego warto po nie sięgać?

Kosmetyk naturalny, bez chemii, bez substancji syntetycznych. A co w zamian? Wyciągi ziołowe, ekstrakty roślinne, oleje naturalne i olejki eteryczne. Zdrowe, naturalne, ekologiczne i bezpieczne dla organizmu. Pozbawione toksycznych substancji ropopochodnych, sztucznych barwników, konserwantów chemicznych, olejów mineralnych i wielu innych groźnych dla człowieka czynników składniki naturalne wchodzą w pozytywną reakcję z komórkami skóry i tworzą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dla osób troszczących się o środowisko na pewno istotny jest fakt, że są ekologiczne. Ponadto pielęgnacja ciała jest przyjemna i daje komfort użytkowania poprzez świadomość bezpiecznego korzystania z darów natury.

mydła na bazie roślin
Mydła naturalne

Szczególnie istotny wpływ na skórę całego ciała ma mydło, kosmetyk „pierwszego kontaktu” używany nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Różnego rodzaju mydła sporządzane z naturalnych składników mają dobroczynny wpływ na zdrowie i pomagają w leczeniu wielu dolegliwości, jak np. łupież czy alergie. Pielęgnacja ciała mydłem naturalnym nie powoduje ingerencji w naturalne procesy, a jedynie pobudza skórę do działania. Niektóre ze składników mają znacznie wyższą skuteczność, niż te syntetyczne zawarte w produktach drogeryjnych. Chociaż pozornie odporniejsza, skóra ciała regeneruje się wolniej niż skóra cery i również dzieli się na suchą, wrażliwą i normalną. Łatwo ulega także podrażnieniom. Pielęgnacja ciała mydłem naturalnym na bazie roślin pomoże temu zapobiec. Bogactwo zapachów oraz dodatków sprawia, że z łatwością możemy dopasować preparat do naszej skóry. Duży wybór mydeł naturalnych można znaleźć na stronie https://kozlek.pl Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzają się także w pielęgnacji cery – hamują procesy starzenia i odświeżają skórę.

Istnieje wiele rodzajów mydeł naturalnych, z których każde ma inne działanie na skórę. Dla przykładu:

mydło z borowiną i kawą– połączenie tych składników ujędrnia i delikatnie pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień. Kawa poprawia krążenie, co jest ważne w walce z cellulitisem. Borowina natomiast wspomaga odnowę komórkową i regenerację skóry.

mydło z siarką i piołunem– ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i pomaga zwalczać pasożyty. Dlatego doskonale nadaje się do walki z grzybicą, łupieżem, wypryskami skórnymi, atopowym zapaleniem skóry i świerzbowcami. Ponadto siarka ma istotny wpływ na regenerację skóry, a co za tym idzie opóźnia proces starzenia.

zdrowe mydła roślinne

mydło z bursztynem – regeneruje, odżywia i rozświetla skórę. Bursztyn pobudza także jej metabolizm, dzięki czemu korzystnie wpływa na zmęczoną cerę ujędrniając ją, ma także działanie lekko peelingujące. Nie powoduje podrażnień.

mydło hipoalergiczne dla niemowląt i dzieci – przeznaczone w zasadzie do każdego rodzaju skóry, ale w szczególności dla najmłodszych. Mogą z niego korzystać także osoby ze skłonnością do alergii skórnych. Spełnia najbardziej wyśrubowane Normy Branżowe określające dopuszczalną zawartość chlorków i alkaliów. Delikatnie pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień.

czarne mydło 37 ziół – mydło naturalne pochodzące z Syberii, stworzone na bazie 37 tamtejszych ziół według tradycyjnych receptur. Wytwarzane w postaci żelu zawiera ekstrakty, wyciągi i oleje zimnotłoczone, dzięki czemu ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Niepowtarzalny zapach zawdzięcza wyłącznie składnikom naturalnym.

Kosmetyki na bazie roślin to nie tylko zdrowsza alternatywa dla preparatów z drogeryjnych półek. Mają doskonałe działanie pobudzające, dodają energii, nadają skórze elastyczności, blasku i gładkości. Regularne stosowanie mydeł naturalnych to gwarancja bezpieczeństwa oraz rozkoszy dla ciała i zmysłów.

Dodaj komentarz