kobieta na łące
Pielęgnacja twarzy

Kilka porad dotyczących makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to doskonały pomysł dla Pań ceniących sobie nieskazitelny wygląd w ciągu całego dnia. Makijaż trwały nie rozmazuje się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest to bardzo dobra metod maskowania niedoskonałości skóry. Rewelacyjnie spisuje się w przypadku, gdy oczekujemy dobrego maskowania przebarwień, blizn i plam pigmentacyjnych.

Kto powinien stosować makijaż permanentny

Makijaż permanentny pozwala zatuszować niedoskonałości twarzy. Podczas zabiegu podkreślony zostaje naturalny kontur ust. Można powiększyć wargi, wyrównać wszelkie braki symetrii, zmienić kontur oczu, dokonać poprawy wyglądu brwi. To rozwiązanie dla kobiet, które mają mało czasu na codzienne wykonywanie makijażu, a chcą za każdym razem wyglądać doskonale. Makijaż sprawdza się również wśród osób cierpiących na różne uczulenia, wywołana preparatami stosowanymi do makijażu klasycznego.

Czynności poprzedzające zabieg

Przed zabiegiem warto wykonać peeling skóry, następnie nałożyć delikatny krem. Należy również unikać mocnego makijażu. Skóra powinna być czysta i pozbawiona niedoskonałości i chorób. Najlepsze efekty uzyskamy tylko wówczas, gdy skóra profesjonalnie zostanie przystosowana do zabiegu.

Wykonanie makijażu permanentnegomakijaz-trwaly

Makijaż wykonuje się etapami, wykorzystując aparat igłowy i pigment pochodzenia naturalnego. Związki stosowane do makijażu nie uczulają i nie są toksyczne. Zabieg nie jest bolesny, a osiągnięty efekt jest bardzo trwały. Warto po dwóch tygodniach od zabiegu dokonać korekty i uzupełnić niedoskonałości. Po takich czynnościach możemy się cieszyć makijażem przez kolejne trzy do pięciu lat.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, podrażniona, czasami może pojawić się obrzęk, ale wszystkie objawy ustępują bardzo szybko. Dwa dni wykonaniu zabiegu warto skórę nasmarować preparatami nawilżającymi. Twarz myjemy tonikiem i mleczkiem. Przez pierwsze tygodnie dobrze również unikać sauny i basenu.

Gdzie wykonać zabieg

Najlepsze będą sprawdzone i profesjonalne salony kosmetyczne lub centra zdrowia i urody takie jak np. IdealMed, gdzie wykonywany jest makijaż permanentny. Najważniejsze by zajęli się nami fachowcy, którzy na prawdę znają się na rzeczy. Któż z nas nie zna sytuacji kiedy, po wizycie w salonie piękności nie odczuwa się satysfakcji a wręcz przeciwnie – rozczarowanie i niechęć do dalszych wizyt w tym miejscu. Profesjonalne centrum zdrowia i urody to takie do którego chcemy wracać a nasza wizyta nie kojarzy się jedynie z dyskomfortem i bólem.

Czym się kierować podczas wyboru miejsca zabiegu

  • Miła i kompetentna obsługa – zgłaszając się do salonu zwróć uwagę na kompetencje i zachowanie kadry pracowniczej. Od pierwszych chwil rozmowy, specjalista powinien zachowywać się względem ciebie miło i z sympatią odpowiadać na wszystkie pytania, które zadajesz.
  • Wystrój pomieszczeń salonu – jest to czynnik, który wbrew pozorom ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim ważne, by w tym miejscu było schludnie i czysto. Drugą kwestią jest obecność dyplomów i zdobytych uprawnień. Najczęściej są one wywieszane na ścianie w poczekalni lub w gabinecie specjalisty. Zwracając na to uwagę, szybko uzyskasz wiedzę na temat kompetencji osoby wykonującej zabieg.
  • Fora internetowe. Olbrzymia baza wiedzy w której znajduje się niemal wszystko. Odwiedzając je, dowiesz się wiele o opiniach ludzi na temat miejsca do którego chcesz się udać. Wpisując w przeglądarce internetowej interesujące Cię hasło np. “makijaż permanentny forum” i dopisując przy nim odpowiednią lokalizację np. Lublin dostaniesz wiele propozycji i opinii społeczeństwa.

You may also like...

Dodaj komentarz