kobieta na krześle
Pielęgnacja ciała

Bezbolesna depilacja woskiem – Gdzie wykonać zabieg

Depilacja woskiem jest popularnym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej niż po użyciu maszynki do golenia czy depilatora, aczkolwiek powiedzmy sobie szczerze, sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, jakie mogą nas spotkać w gabinecie kosmetycznym. Z uwagi na to warto wybierać doświadczone gabinety w dużych miastach jak np. Kraków. Depilacja woskiem w Krakowie, w gabinecie gdzie profesjonalizm jest głównym wyznacznikiem codziennej pracy z pewnością przebiegać będzie dużo przyjemniej.

Bezbolesna depilacja woskiem – jak wykonuje się zabieg?

Wosk nakłada się na skórę na ciepło, następnie dociska kawałkiem pergaminu, a po zastygnięciu wprawnie odrywa wraz z zatopionymi w masę wosku włoskami. Im bardziej wprawna ręka odrywa papier, tym depilacja jest mniej bolesna.

Depilacja samodzielna czy w gabinecie kosmetycznym?

Każda z nas jest w stanie wykonać zabieg samodzielnie w domu, mogą do tego służyć plastry z woskiem dostępne w drogeriach lub wosk, niestety często pomimo poświęconego czasu, pieniędzy przeznaczonych na zakup kosmetyku i nieprzyjemnego bólu efekt jest niezadowalający. Dlaczego?

Depilacja woskiem owłosienia wymaga wprawy i doświadczenia. Wykonywanie tej czynności na własną rękę nie jest ani bezpieczne ani tym bardziej przyjemne. Papier powinien być odpowiednio szybko i energicznie oderwany pod kątem 40 stopni. W ten sposób działać może jedynie profesjonalista, który zna się na swojej pracy jak nikt inny. Wielu takich profesjonalistów znajdziecie właśnie w Krakowie. Depilacja woskiem w krakowskim gabinecie, zagwarantuje że wosk będzie dobrze rozgrzany i zapewni odpowiednie pokrycie skóry. Kosmetyczka będzie też potrafiła lepiej niż my same określić warstwę wosku i czas stygnięcia. Przed zabiegiem upewni się, czy skóra nie jest zbyt wrażliwa na tego typu zabieg, aby nie doszło do uszkodzenia naskórka. Wszystko po to, by przy minimalnym odczuciu bólu zapewnić jak najlepszy skutek depilacji i gładką skórę na długo. Jeśli więc tylko stać nas na wykonanie zabiegu w gabinecie, nie wahajmy się tego zrobić.

You may also like...

Dodaj komentarz